HABERLER

27.05.2019 / habergez.com

Kocaeli'den Bilişim Uzmanı Eğitim Atağı

Dijital Dönüşüm Merkezi ve İŞKUR GEBZE 'den bilişim sektörüne çok yönlü büyük destek!
Gebze de bilişim sektörüne yönelik nitelikli personel kazandırmak ve işsiz gençlerin nitelik kazanarak iş imkanlarına kavuşması amacıyla, Dijital dönüşüm merkezi ve İŞKUR GEBZE nin iş birliğinde açılan MEK kursu başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.
Dijital dönüşüm merkezi genel koordinatörü Sn. Tevhid korkmaz ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. MEK kursu ile ilgili olarak şunları söyledi. 392 saat ( 3 ay ) süren bu eğitime katılan kursiyerlerin büyük bölümü lise mezunu ve daha önce bilişim sektöründe tecrübeye sahip değildiler. Yoğun uygulamalı eğitimler ile geçen kurs süresince, Nesne Tabanlı Programlama Eğitimi başlığıyla kursiyerlere en güncel web programlama dilleri ve mimarileri, HTML 5, CSS3, JavaScript, NodeJs, MongoDB gibi günün ve gelecek ve teknolojileri verildi.
İşsiz gençlerimizin yetenekleri, algıları ve istekleri doğrultusunda nitelik kazandırarak gelecekleriyle ilgili hayallerini gerçekleştirmelerine destek olduk. Ülkemizin geleceğinin bilişim sektöründe olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda, Gebze'nin de sanayi - endüstri - bilişim bölgesi olması hasebiyle, sektörlerimizin ihtiyaç duyduğu nitelikli personellerin yetiştirilmesi ve istihdam ettirilmesine yönelik eğitimlerimiz, kurslarımız ve sosyal sorumluluk projelerimiz artarak devam edecek. Bilişim vadisi firması olarak, eko sistemin nitelikli personele olan ihtiyacı noktasında yaşadığı zorlukları iyi biliyoruz. Eğitim verdiğimiz gençlerimizin bilişim vadisinde istihdam edilmesine yönelikte çalışmalarımız hızla devam ediyor. Dolayısıyla bilişim vadisin de ki firmaların da nitelikli personel ihtiyacının karşılanmasına yönelik güzel bir çalışma yapmış olduk. Kursiyerlerimizin istihdamını da destekliyoruz. Kursiyerlerimizi istihdam eden firmalar İŞKUR'un işverenler için çok cazip desteklerini ücretsiz danışmanlığımız ile kolayca kullanmaya başlayabilirler. Yazılım personeli ihtiyacı olan firmalar kursiyerlerimizden istihdam etmek için İŞKUR'a alınan eğitim ve referans bilgileri için bize başvurabilir. Dijital Dönüşüm Merkezi bu süreçte işveren firmalardan herhangi bir ücret veya karşılık talep etmiyoruz. Sosyal sorumluluk projeleri için önce gönlü geniş insanlar ve kurumlar bulmak gerek. Ülkenin geleceği ile dertlenen ve gece gündüz Türkiye'nin dijital dönüşüm süreçlerini doğru şekilde yönlendirmek için katkı yapan ve dijital dönüşüm merkezinin kuruluşundan bu günlere gelmesine çok büyük emeği olan Hamle Teknoloji Yön.Kur.Baş. Murat AKKAYA bey'e teşekkür ederim.
Ayrıca İŞKUR Gebze müdürü SN Nurullah bey ve ekibine de teşekkür ederiz.
Gençlere, bilişime ve dijital dönüşüme yatırım yapmaya devam edeceğiz.

Haber Linki - https://www.habergez.com/egitim/gebze-iskur-gelecegin-bilisim-uzmanlarini-yetistiriyor-h3641.html